CHARAKTERYZACJA TEATRALNO-FILMOWAOglądając różnego rodzaju filmy czy też sztuki z pewnością nieraz zwróciłeś uwagę na makijaż aktora. Za pomocą odpowiednio zrobionego make up-u każdego można postarzyć za pomocą kilku dodatkowych zmarszczek, wystylizować tak, aby pasował do innej epoki m.in. baroku czy też stworzyć ciekawy zarost u kogoś, kto nigdy go nie miał. Jeśli jesteś zainteresowany tego typu tematyką to nasza Szkoła charakteryzacji filmowo-teatralnej jest właśnie dla Ciebie!

Teatralna stylizacja na wyciągnięcie ręki

W trakcie całego toku nauczania dowiesz się wszystkich niezbędnych informacji związanych z tworzeniem charakteryzacji teatralno. Prowadzimy szereg zajęć związanych m.in. z konturowaniem twarzy, materiałoznawstwem i zasadami pracy z klientem, tworzeniem wizerunku Drag Queen czy też stylizowaniem aktorów do danego okresu w historii. Co więcej, instruktorzy w naszej Szkole przekażą Ci wiedzę związaną także z perukarstwem w tym również z przygotowywaniem zarostów różnej intensywności.

Poznaj tajniki pracy na planach filmowych

Osobne zajęcia będą poświęcone na tworzenie ran kłutych, poparzeń, chorób skórnych oraz wszelkiego rodzaju odlewów. Charakteryzacja filmowa to nie tylko efekty specjalne, ale również facepainting, niezbędny w świecie reklamy i mody. Ponadto, poznasz podstawowe techniki fryzjerskie w zakresie stylizacji fryzur, szczególnie ludowych i epokowych. Dzięki tak szerokiemu programowi zajęć dowiesz się o wszystkich podstawowych tajnikach pracy charakteryzatora i będziesz mógł rozwijać Twoje umiejętności. Nasza szkoła i zdobyte w niej doświadczenia często są dobrym wstępem do wejścia w zawód i pracę na planach filmowych czy w branży reklamowej.

PROGRAM

CHARAKTERYZACJA TEATRALNO-FILMOWA

Dwa semestry w trybie weekendowym lub dziennym

Kierunek Charakteryzacja Teatralno-Filmowa to efekt ponad dwudziestu lat doświadczenia w nauczaniu zawodu. Program nauczania zmieniał się w tym czasie, aby nasi adepci zdobywali umiejętności spełniające potrzeby intensywnie rozwijającej się branży filmowej, jednocześnie nie zapominając o technikach wymaganych w pracy w teatrze. Tak powstawał aktualny plan kierunku, o którego skuteczności może świadczyć choćby fakt, iż wielu naszych adeptów rozpoczyna pracę w zawodzie jeszcze przed ukończeniem nauki! Absolwenci MSC Nova Maska pracują na planach filmowych, w teatrach w całej Polsce, w branży reklamowej i modowej, zakładają własne studia wizażu i pracownie perukarskie, spełniają się w branży ślubnej.

Wybierz Charakteryzację Teatralno-Filmowa, jeżeli:

rozpocząć zawodową przygodę z charakteryzacją i nie masz żadnego doświadczenia;

masz już jakieś doświadczenie zawodowe, ale brakuje ci wiedzy na temat najskuteczniejszych technik i chcesz ugruntować swoja wiedzę, rozwinąć umiejetności i uzyskać dyplom potwierdzający twój profesjonalizm;

pracujesz w branży beauty i chcesz poszerzyć umiejętności o zakres efektów specjalnych, charakteryzacji artystycznej i perukarstwa;

marzy Ci się praca na planie filmowym, reklamowym czy w teatrze;

Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę i rozwinąć skrzydła w gronie ludzi zakochanych w swojej pracy i zawsze chętnych do dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami, w rodzinnej atmosferze pełnego wsparcia?

Stawiasz na praktyczną naukę zawodu, chcesz dowiedzieć się, jak pracować efektywnie, ekonomicznie, jak pogodzić wymagania branży i twoje artystyczne ambicje?

Jeśli tak, to ten kierunek, to pozycja obowiązkowa!

Charakteryzacja Teatralna

Materiałoznawstwo i wyposażenie; Konturowanie twarzy;
Blokada brwi wraz z rysunkiem;
Charakteryzacja Draq Queen;
Postarzanie klasyczne;
Klejenie zarostów;
Imitacja zarostu z użyciem siekanki;
Charakteryzacja barokowa;
Charakteryzacja japońska męska i damska - gejsza.
Charakteryzacja amantowska - męska

Perukarstwo

Materiałoznawstwo zawodowe:
rodzaje włosa, tiule, szydełka,
brodacze i inne materiały wykorzystywane w perukarstwie; Przygotowanie szablonu;
Technika wiązania włosa;
Samodzielne utkanie wąsów i brody;
Wykończenie i fryzowanie;

Charakteryzacja filmowa

Materiałoznawstwo zawodowe;
Charakterystyka pracy na planie;
Rany kłute, cięte, szarpane;
Denat, zombie;
Poparzenia i odmrożenia; Choroby skórne i blizny;
Samodzielne wykonanie łysiny
Odlew twarzy; Rzeźba na odlewie; Charakteryzacja z odlewami;
Facepainting & Techniki Bodypaintingu

Fryzury stylowe

Techniki fryzjerskie
Fryzury ludowe z użyciem warkoczy;
Fryzura stylowa damska - anglezy;

Tatuaż orientalny

- BHP pracy z barwnikami
- Materiałoznawstwo
- Ćwiczenia w rysunku
- Zdobienie ciała hennąKONTAKT

CHCESZ ZOBACZYĆ WIĘCEJ? ZNAJDŹ NAS NA: