PROTETYKA I EFEKTY SPECJALNENiezależnie od tego czy to film obyczajowy, czy sensacyjny lub romantyczny, praktycznie w każdej produkcji któremuś z bohaterów musi zdarzyć się wypadek, a wtedy często pojawia się krew. Stworzenie tego typu ran nie jest łatwym zadaniem, jednak w naszej Szkole charakteryzacji teatralno-filmowej możesz zdobyć w tym temacie zarówno wiedzę, jak i umiejętności! Proponujemy kierunek Protetyka i Efekty specjalne.

Wykonuj samodzielnie realistyczne rany bohaterów

W toku jednego semestru nauczysz się, w jaki sposób tworzyć realistyczne opuchlizny czy maski. Dodatkowo nie będzie stanowiło dla Ciebie żadnej tajemnicy tworzenie złamań u bohaterów filmowych czy reklamowych. Poznasz tajniki wykonywania różnego rodzaju ran czy to na głowie, czy to na klatce piersiowej i innych częściach ciała. To niezwykle istotna umiejętność, dlatego warto ją odpowiednio wypracować na zajęciach w naszej szkole charakteryzacji.

Naucz się wykonywać odlewy twarzy

Oprócz wykonywania wyżej wymienionych prostetyków w trakcie zajęć z protetyki i efektów specjalnych będziesz mógł nauczyć się również wykonywania odlewów twarzy. Zapoznasz się z podstawowymi metodami wykonania negatywu i pozytywu, oraz poznasz najlepsze techniki pracy na nich.

Oczywiście nie zabraknie również tworzenia form gipsowych i silikonowych, które przydadzą się do tworzenia różnego rodzaju ran i opuchlizny. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszej Szkoły na kierunku Protetyka i Efekty specjalne! Dołącz do nas już dziś i w pięć miesięcy poznaj filmowe techniki tworzenia ran, złamań oraz odlewów!

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszej Szkoły na kierunku Protetyka i Efekty specjalne! Dołącz do nas już dziś i w pięć miesięcy poznaj wszystkie techniki tworzenia ran, złamań oraz odlewów twarzy.

Protetyka & Efekty Specjalne

Semestr nauki, tj. 5 msc - jeden zjazd w miesiącu (dwa dni), w trybie ZAOCZNYM
ORAZ DODATKOWY ZJAZD WYRÓWNAWCZY/UZUPEŁNIAJĄCY - BEZPŁATNY!!!

To zaawansowany kierunek o charakterze kursu. W odpowiedzi na potrzeby naszych kursantów, zdecydowaliśmy o podzieleniu programu na pięć bloków, co umożliwia ukończenie kierunku wszystkim zainteresowanym, w stosunkowo krótkim czasie jednego semestru. Na tych zajęciach stawiamy na najnowsze techniki pracy z protetykami w oparciu o silikony. Aby zapewnić najwyższy poziom nauczania, współpracujemy z instruktorami aktywnymi zawodowo, dla których protetyka charakteryzatorska to codzienność!

W odpowiedzi na potrzeby naszych Adeptów, poszerzyliśmy program kierunku o dodatkowy, bezpłatny zjazd wyrównawczo-uzupełniający. Są to dwa dni dodatkowych ćwiczeń, uwzględniajacych, w zależności od potrzeby Adeptów - podstawy anatomii, praktyczne użycie farb wodnych, tłustych i alkoholowych, materiałoznawstwo dodatkowe, powtórzenie i ugruntowanie zagadnień z poprzednich zjazdów (termin dodatkowego zdjazdu ustalamy w porozumieniu z całą grupą).

Jeśli pragniesz realizować się w zakresie charakteryzacji z efektami specjalnymi, ten kierunek to pozycja nr jeden na Twojej liście! Nauczysz się m.in. jak wykonywać odlewy, wyrzeźbisz rany, blizny, zmiany skórne i deformacje, poznasz techniki odlewania gipsem i silikonem, wykonania prostetyków i ich aplikacji krok po kroku. Ponad to, przygotujesz swój filmowy projekt dyplomowy!

Na Protetykę & Efekty Specjalne zapraszamy w szczególności:

absolwentów kierunków związanych z charakteryzacją, również innych szkół, także wizażystów, którzy nie pracowali dotąd na silikonach;

absolwentów MSC Nova Maska, dla których przygotowaliśmy promocję na opłatę wpisową;

osoby początkujące, nie posiadające doświadczenia w zakresie charakteryzacji, jednak zdecydowane na intensywna prace, gotowych przeznaczyć czas na dodatkowe ćwiczenia we własnym czasie (ze zdalnym wsparciem prowadzących).;

osoby posiadające doświadczenie w zakresie odlewów i prostetyków, chcące poszerzyć umiejętności i rozbudować zawodowe ;

*kierunek można realizować w trakcie nauki na pozostałych kierunkach w naszej szkole - zjazdy nigdy się nie pokrywają!

MATERIAŁOZNAWSTWO I BHP

- ergonomia pracy charakteryzatora
- warsztat charakteryzatora
- bhp z materiałami chemicznymi
- bhp z modelem

RZEŹBA

- rany wklęsłe i wypukłe
- złamania
- opuchlizny - podbite oko
- maska - postać własna

ODLEW TWARZY

- bhp odlewów
- pobranie odlewu metodą alginatową
- wykonanie odlewu twarzy modela
- praca na odlewie

ODLEWY GIPSOWE

- odlew wykonanych ran i deformacji
- opuchlizny - podbite oko
- maska - postać własna

ODLEWY - SILIKON

- tajniki pracy na silikonie
- rany i deformacje z wykorzystaniem odlewów silikonowych
- opuchlizny - podbite oko
- maska - postać własna, wykonanie i aplikacja maski sylikonowejKONTAKT

CHCESZ ZOBACZYĆ WIĘCEJ? ZNAJDŹ NAS NA: