Makijaż i Stylizacja Przez LataChcesz rozpocząć karierę wizażystki i poszukujesz szkoły, która odpowiada na potrzeby rynku? MSC Nova Maska to miejsce, w którym program każdego kierunku tworzymy tak, aby naszych Adeptów przygotować na zawodowe wyzwania. Makijaż i Stylizacja przez Lata to kierunek, w którym łączymy trzy, tak zależne od siebie dziedziny, jakimi są wizaż, fryzjerstwo i stylizacja.

Makijaż retro czy współczesny?

U nas nauczysz się, że w sztuce wizażu niezbędna jest znajomość trendów z poprzednich dekad. Bijące rekordy popularności makijaże, takie jak lisie oko, odwrócone kocie kreski, wyrysowana brew, czy graficzna kreska w stylu Twiggy, to nic innego, jak regularnie powracające style retro. Z nami poznasz więc historię rozwoju branży makeupowej, opanujesz retro makijaże poprzedniego stulecia, oraz dowiesz się, jak na ich podstawie wykonać praktycznie każdą modną stylizację. Warto też pamiętać, że klasyka lat 40 i 50 to hit stylizacji ślubnych!

Nie tylko makijaż, czyli: "a mogę się u Pani też uczesać"?

Jak przebić konkurencję na dość szerokim rynku wizażystek w Polsce? Dodać do swojej oferty usługę stylizacji włosów. Coraz więcej klientek preferuje możliwość wykonania zarówno makijażu jak i fryzury w jednym miejscu. Umożliwia to nie tylko jakże ważną oszczędność czasu, ale też spójność w tworzeniu wizerunku na ważną okazję. Na kierunku Makijaż i Stylizacja przez lata nauczysz się technik stylizacji włosów w oparciu o najczęściej powracające trendy, takie jak fale lat 20/30 czy niezawodne koki lat 50, które stanowią świetną bazę do upięć ślubnych.

Co poza branżą ślubną?

Nauka na kierunku Makijaż i Stylizacja przez lata to również gruntowne przygotowanie do pracy na planie, zwłaszcza przy produkcjach umieszczonych w dekadach poprzedniego wieku. Możesz mieć pewność, że dowiesz się, jak wyglądały kobiety przechadzające się po ulicach Europy minionych lat - jak się czesały, jaki wykonywały makijaż, ale także, co równie ważne, poznasz modowe trendy. W trakcie rocznej nauki wykonasz kilka odrębnych stylizacji zaliczeniowych, a do twojej dyzpozycji przez cały tok nauczania dostępne są ogromne zbiory największej wypożyczalni kostiumów w Polsce!

PROGRAM

Makijaż & Stylizacja
PRZEZ LATA

2 semestry, łącznie 20 spotkań w trybie wieczorowym

To absolutnie unikatowy kierunek, stworzony z potrzeby branży jak i ponad dwudziestoletniego doświadczenia w przygotowywaniu Charakteryzatorów do zawodowych wyzwań. Umiejętność wykonania makijażu współczesnego, choć również ważna, to za mało! W pracy Charakteryzatora niezbędna jest znajomość kanonów z minionych lat i zdolność wykonania wiarygodnej stylizacji retro, od makijażu przez fryzurę po dobór odpowiedniego stroju i dodatków - tego właśnie nauczysz się na kierunku Makijaż & Stylizacja Przez lata!

W trakcie dwóch semestrów, poznasz charakterystyczne style ponad stuletniej historii intensywnych przemian i rozwoju tzw. branży beauty. Dowiesz się, jak malowały się kobiety poszczególnych dekad XX wieku, czym różnił się makijaż sprzed kilkudziesięciu lat, od obecnego. Nauczysz się wykonywać stylizacje zgodne z przyjętym momentem w historii! Ponadto, zdobędziesz umiejętność czesania fryzur stosownych dla wybranych dekad!

Ponadto, naukę każdego z istotnych działów kończymy zaliczeniem - czyli samodzielnym wykonaniem przez adeptów pełnego projektu na modelce (makijażu, fryzury oraz stylizacji). Podczas takich sesji, otrzymujesz dostęp do niezliczonych zbiorów znajdującego się tuż za ścianą Atelier-Kulisy. Tysiace strojów, butów, bizuterii i dodatków, pozwola Ci na stworzenie kompletnych stylizacji.

Kierunek Makijaż & Stylizacja PRZEZ LATA to idealny wybór jeśli:
jesteś osobą początkującą w świecie charakteryzacji i chcesz się przekonać, jak wiele możliwości daje wybór tego zawodu

jesteś wizażystką lub charakteryzatorem, i chcesz uzupełnić swoje umiejętności, by lepiej przygotować się do pracy na planach filmowych, reklamowych i przy sesjach stylizowanych

jesteś wizażystką specjalizującą się w branży ślubnej i chcesz poszerzyć swoją ofertę o kultowe style w makijażu oraz fryzury

jesteś fryzjerka, pragnącą poszerzyć swoją ofertę o usługi makijażu i fryzur opartych na ponadczasowych stylach XX wieku

planujesz rozpocząć naukę na kierunku Charakteryzacja Teatralno-Filmowa i chcesz maksymalnie wykorzystać swój czas, jednocześnie zdobywając pełen wachlarz umiejętności (możliwość łączenia kierunków i realizacji ich w tym samym czasie!!!)

Wprowadzenie zawodowe

- BHP i materiałoznawstwo
- Podstawowe techniki

Intensywne lata 20/30

- Charakteryzacja przełomu lat 20/30
- Fryzura stylowa tych lat

Szykowne lata 40

- Charakteryzacja w stylu lat 40
- Fryzura w stylu lat 40

Kobiece lata 50

- Charakteryzacja w stylu pin-up
- Fryzura w stylu pin-up

Eleganckie lata 60/70

- Charakteryzacja przełomu lat 60/70
- Fryzury charakterystyczne dla lat 60

Szalone lata 80

- Charakteryzacja w klimacie disco
- Fryzury w stylu lat 80

Przydymione lata 90

- Technika smoky eye

Rozświetlone 2000+

- Makijaż użytkowy
- Techniki makijażu ślubnegoKONTAKT

CHCESZ ZOBACZYĆ WIĘCEJ? ZNAJDŹ NAS NA: